close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI POLONIJNE

 • 6 lipca 2016

  05.07.2016 r. w parlamencie (Landtagu) kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia (NPW) w Dusseldorfie, Konsul Generalny RP w Kolonii Jan Sobczak spotkał się z deputowanymi i omówił stan przygotowań i oczekiwania Polski związane ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

  W trakcie spotkania najwięcej miejsca poświęcono tzw. wzmocnieniu wschodniej flanki NATO w obliczu pogarszającego się środowiska bezpieczeństwa wokół obszaru traktatowego Sojuszu. W kontekście wzmocnienia wschodniej flanki, zadania związane z ochroną granic powietrznych NATO, ze szczególnym uwzględnieniem operacji ochrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich w ramach misji "Baltic Air Policing" przedstawił major Tomasz Pietrus z Centrum Dowodzenia Operacjami Powietrznymi (CAOC) Uedem (NPW).

  W odniesieniu do Światowych Dni Młodzieży wskazano na wartość społeczna i religijną spotkania młodych z całego świata z Papieżem Franciszkiem, który podczas pobytu w Polsce będzie przebywał w Krakowie, Częstochowie na Jasnej Górze oraz w miejscach pamięci byłych niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Birkenau.

  Spotkanie było również okazją do podziękowania stronie niemieckiej za możliwość skorzystania z informacji i doświadczeń, które placówka mogła uzyskać od osób i instytucji, które przygotowywały Światowe Dni Młodzieży w Kolonii w 2005 r.

   

  IMG_20160705_101954
  IMG_20160705_085139
  IMG_20160705_085224

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: