close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI POLONIJNE

 • 7 czerwca 2016

  04.06 br. w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Kolonii odbyło się ósme już spotkanie w gronie piłkarskich talentów polskiego pochodzenia, występujących na co dzień w młodzieżowych zespołach na terenie Niemiec i Beneluksu.

  Na wspólne zaproszenie PZPN oraz placówki pozytywnie odpowiedziało 72 młodych piłkarzy i piłkarek polskiego pochodzenia, co stanowi rekord frekwencji dotychczasowych spotkań realizowanych w tej formule. Zgromadzonych przywitał konsul ds. polonijnych A. Dudziński oraz dyrektor sportowy PZPN Stefan Majewski. Z ramienia PZPN obecni byli również trener reprezentacji młodzieżowej U-21 Marcin Dorna, reprezentacji U-15 Bartłomiej Zalewski oraz Paula Duda, dyrektor sportowy pierwszej reprezentacji kobiet. W trakcie spotkania przeprowadzono indywidualne rozmowy i konsultacje z zawodnikami i ich rodzicami.

  Prowadzona przez PZPN sieć skautingu na zagranicę przynosi dobre rezultaty, wielu z zawodników i zawodniczek, którzy brali udział w poprzednich spotkaniach w Konsulacie w Kolonii, gra w młodzieżowych reprezentacjach, kilkoro zadebiutowało również w pierwszej reprezentacji Polski.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: