close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI POLONIJNE

 • 5 września 2016

  Już od 1 września 2016 roku można kontynuować poznawanie historii Polski dzięki interaktywnym lekcjom na multimedialnej platformie edukacyjnej dla polskich dzieci i młodzieży zamieszkałych za granicą „Historia dla Polonii”.

  Platforma edukacyjna „Historia dla Polonii” to nowoczesny program do nauczania historii Polski skierowany do dzieci i nauczycieli na emigracji dostępny bezpłatnie na stronie www.historiadlapolonii.pl Pierwsze 30 lekcji oddanych zostało do użytku uczniom i nauczycielom rok temu, 1 września 2015 r., dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą 2015” przez Fundację Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii.

   

  Tegoroczna kontynuacja projektu możliwa była dzięki środkom z Senatu PR, które pozwoliły na zrealizowanie kolejnych 30 lekcji. W tej chwili nowe lekcje są zamieszczane na Platformie, do końca września br. będzie można korzystać ze wszystkich 60 lekcji.

   

  Start „Historii dla Polonii” w dniu rozpoczęcia roku szkolnego ma symbolicznie znaczenie. Nauka w polskich szkołach jest tak samo istotna jak za granicami kraju. Edukacja historyczna dzieci na emigracji jest równa nauce ojczystego języka. To niezbędny warunek utrzymania więzi z krajem i wychowania w polskiej tradycji. Część dzieci dziś uczących się za granicą w przyszłości powróci do kraju, a program „Historia dla Polonii” pozwoli im kontynuować naukę w polskich szkołach.

   

  Platforma składa się z dwóch modułów:

  - Materiał skierowany do nauczycieli, zawierający scenariusze 60 lekcji, pełne pomysłów, zadań i zabaw edukacyjnych, wzbogacone filmami animowanymi, przygotowanymi specjalnie na potrzeby projektu, jak i filmami dokumentalnymi oraz nagranymi wypowiedziami ekspertów.

  - Lekcje e-learningowe, dzięki którym uczeń samodzielnie i w dowolnym czasie może uczyć się historii Polski. Po ukończeniu kursu 30 lekcji (do wyboru są dwa kursy: 30 lekcji dla szkoły podstawowej i 30 lekcji dla gimnazjum) uczeń otrzymuje Certyfikat.

   

  Pełny dostęp do materiałów jest bezpłatny i wymagana jest tylko rejestracja na Platformie.  HistoriaDlaPolonii.pl

  Głównym celem projektu jest przekazanie w nowoczesny i ciekawy sposób najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Wraz z nauką historii dzieci będą uczyć się języka polskiego.

   

  Adres Platformy: www.historiadlapolonii.pl

  Bieżące informacje: http://facebook.com/HistoriaDlaPolonii

  Mail: info@historiadlapolonii.pl

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: