close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI POLONIJNE

 • 1 lutego 2018

  Dzięki wspólnym staraniom KG RP w Kolonii oraz lokalnej społeczności polonijnej, zajęcia z języka polskiego jako języka ojczystego już wkrótce rozpoczną się w miejscowościach Rheine oraz Ibbenbüren w powiecie Steinfurt. Sprawdź na naszych interaktywnych mapach gdzie jeszcze możesz zapisać dziecko na zajęcia z języka polskiego.

  Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Szkolny w Steinfurcie, wspólne działania Konsulatu Generalnego RP w Kolonii i Polonii zostały zwieńczone sukcesem i w pierwszym tygodniu po Wielkanocy zajęcia z języka polskiego jako języka ojczystego (Herkunftssprachlicher Unterricht) rozpoczną się w dwóch szkołach powiatu Steinfurt: Albert-Schweitzer Grundschule w Ibbenbüren oraz Kardinal von Galen Grundschule w Rheine. W każdej szkole zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych - szkoła podstawowa (kl. I-IV) oraz szkoła ponadpodstawowa tzw. Sekundarstufe I (klasy 5-10). Zajęcia prowadzić będzie Pani Agnieszka Moczulska, osoby zainteresowane zapisaniem dzieci na zajęcia proszone są o kontakt z Urzędem Szkolnym w Steinfurcie (p. Jürgen Brüning tel. 02551/691511, e-mail: juergen.bruening@kreis-steinfurt.de) lub bezpośrednio z p. Agnieszką Moczulską moczulski77@gmail.com.

  Tym samym do 100 wzrośnie liczba szkół publicznych, w których prowadzone są zajęcia z języka polskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii.

  Zachęcamy do sprawdzenia na naszych interaktywnych mapach miejsc gdzie dzieci mogą uczęszczać na zajęcia z j. polskiego.

  Szkoły w Nadrenii Północnej-Westfalii

  Szkoły w Hesji

  Szkoły w Nadrenii-Palatynacie oraz Kraju Saary

  Jeśli w Państwa miejscowości/powiecie nie ma szkoły, w której język polski nauczany byłby jako ojczysty, a chcieliby Państwo zapisać dziecko na zajęcia, zachęcamy do kontaktu z referatem polonijnym KG RP w Kolonii: kolonia.polonia@msz.gov.pl.

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: