close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI POLONIJNE

 • 9 września 2016

  Konsulat Generalny RP w Kolonii, Polska Lista Wyborcza „Polacy w Essen” oraz Klub Gazety Polskiej zapraszają na prelekcję Anny Kołakowskiej pt. „Partyzantka i opór społeczny pod okupacją sowiecką 1939-1941”, która odbędzie się w ramach Biesiady Polskiej Parafii w Essen.

  Podczas tegorocznej Biesiady Polskiej Parafii w Essen (17. i 18. września 2016) gośćmi będą Anna i Andrzej Kołakowscy. Anna Kołakowska, najmłodszy więzień polityczny stanu wojennego 1981, dzisiaj nauczycielka historii, zajmuje się tematami historycznymi związanymi z walką o polskość i o Polskę, protestuje przeciwko zakłamaniom historycznym i przeciwko wynaturzeniom w dzisiejszym rozwoju naszej państwowości. Andrzej Kołakowski, adjunkt Uniwersytetu Gdańskiego, jeden z najbardziej znanych i popularnych bardów polskiej sceny patriotycznej, poeta, kompozytor i wykonawca z mocnym i dobrze rozpoznawalnym głosem, doskonale uzupełnia działania pani Anny.

   

  Prelekcja odbędzie się 17. września 2016 o godzinie 18:00 w Sali Parafialnej w Essen (Hirtsieferstr. 13) O godz. 20:00 rozpocznie się koncert Andrzeja Kołakowskiego, na który serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy.

   

   

  www.polacywessen.de

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: