close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W KONSULACIE

 •  

  W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat  (  https://secure.e-konsulat.gov.pl/Informacyjne/Placowka.aspx?IDPlacowki=109 )

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: paszportowych, prawnych oraz spraw dotyczących obywatelstwa polskiego. Uwaga, sprawy dotyczące obywatelstwa polskiego to: nadanie, przywrócenie, zrzeczenie się oraz potwierdzenie posiadania lub utraty obywatelstwa polskiego.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe (utrata dokumentów tożsamości), odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 9.00 - 14.00, a we wtorki w godz. 13.00-18.00.  

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie (poza przypadkami utraty dokumentów) należy pamiętać o zabraniu ze sobą ważnego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę. Potwierdzenie pobiera się samemu w formacie pdf na końcu procesu rejestracji. Późniejsze wygenerowanie potwierdzenia nie jest możliwe.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia KG RP w Kolonii jest zamknięty albo nie ma wolnych miejsc. Przydzielenie innych terminów, niż ty widniejące w systemie e-konsulat nie jest możliwe (konsulat obsługuje w sprawach paszportowych 3 osoby co każdych 12 minut).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: