close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • INFORMACJE KONSULARNE

 •  

  Informacje ważne w przypadku podróży zagranicznych

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Niemiec dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą. Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. czy podróżując do danego kraju potrzeba jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

   

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej: iPolaka można pobrać w AppStoreGoogle Play oraz Windows Phone 

   

   

  iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę. Jest to najlepszy sposób udostępniania podstawowych informacji o danym państwie.

   

   

   

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat/wydział konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

   

  Polecane strony:
  • Informacje dla podróżujących – zbiór podstawowych informacji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  • Bezpieczne wakacje – poradnik dla udających się w podróż zagraniczną

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: