close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 listopada 2018

  Podaruj dziecku język ojczysty i zapisz je na zajęcia z polskiego jako ojczystego!

  Wspólna akcja Polonii i Konsulatu Generalnego RP w Kolonii pn. #PolskiwHesji, w wyniku której na terenie tego landu utworzonych zostało ponad 20 nowych miejsc, w których dzieci mogą uczyć się języka polskiego, wywołała duży rezonans i zapytania z Państwa strony "co zrobić by również w mojej miejscowości dziecko mogło uczyć się polskiego?" .

  Wychodząc naprzeciw temu zainteresowaniu, przekazujemy formularz stanowiący deklarację chęci posłania dziecka na zajęcia z polskiego. Im więcej  wypełnionych formularzy, tym większa szansa, że w kolejnych miejscowościach utworzone zostaną zajęcia z j. polskiego (do utworzenia grupy potrzeba w zależności od wieku uczniów i landu przynajmniej kilkunastu zgłoszeń z danej miejscowości/gminy). Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: kolonia.polonia@msz.gov.pl, Konsulat przekaże je do landowych ministerstw oświaty i właściwych urzędów szkolnych z prośbą o pilne utworzenie zajęć, tam gdzie liczba zgłoszeń jest wystarczająca.

  Formularz zgłoszeniowy

  Adresy szkół, w których aktualnie odbywa się nauka języka polskiego dostępne są na naszej stronie internetowej: https://kolonia.msz.gov.pl/pl/wspolpraca_dwustronna/szkolnictwo/

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: