close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 maja 2019

  1 maja br. świętowaliśmy podwójnie: rocznicę 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

   

   

  W Historycznym Ratuszu w Velbert-Langenberg świętowaliśmy podwójnie: rocznicę 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

  Radość z 15 lat Polski w strukturach europejskich wyraził Konsul Generalny Jakub Wawrzyniak - Europa to nasze miejsce. Konsul podziękował także za zaangażowanie wielu pokoleń w drogę Polski do UE oraz za wspólne świętowanie tegorocznych rocznic. Podczas przemówienia Konsul Generalny odczytał także życzenia wiceministra Szynkowskiego vel Sęka z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz dołączył się do nich, dziękując za krzewienie polskiej tradycji, kultury i języka.
   

   


   

  Gościem honorowym uroczystości był minister ds. europejskich, federalnych i międzynarodowych rządu NRW dr Stephan Holthoff-Pförtner. Minister w swoim przemówieniu podkreślił zasługi Polski dla Europy: m.in. pierwszą nowoczesną w Europie, a drugą na świecie spisaną Konstytucję i dodał, że bez Polski nie doszłoby do upadku Muru Berlińskiego.

   


   

  Uroczystość uświetnił znakomity występ Katarzyny Kuncio, Łukasza Koniecznego i Christopha Stoeckera, którzy zachwycili interpretując pieśni i muzykę Stanisława Moniuszki.

   


   

  Europa to nasze miejsce. #PLEU15 #EUropeisourPLace

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: