close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 listopada 2017

  W dniach 17-19.11.2017 r. w sali koncertowej ratusza dzielnicy Porz w Kolonii odbył się 25. festiwal piosenki Rock & Chanson „Kolonia-Wrocław-Paryż”, muzycznie nawiązujący do idei Trójkąta Weimarskiego. Festiwal, który już na stałe wpisał się w kalendarz artystyczny Nadrenii Północnej-Westfalii, zorganizowany został przez polsko-niemieckie stowarzyszenie „Polonica e.V.” świętujące w tym roku jubileusz 30-lecia swojego istnienia.

  Pierwszego dnia festiwalu w konkursie młodych talentów udział wzięło sześciu uczestników z Polski, Niemiec i Francji,  spośród których jury wyłoniło zwycięzcę, którym został niemiecki duet „Bye-Bye”, zespół otrzymał również nagrodę publiczności. Drugie miejsce zdobyła Julita Wawreszuk z Polski. W dalszej części festiwalu przed publicznością festiwalu zaprezentowali się uznani i cenieni w Polsce wykonawcy: Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk oraz Katarzyna Moś.  

   

  Ostatniego dnia festiwalu w pomieszczeniach reprezentacyjnych KG w Kolonii (była siedziba WPHI), odbyło się tradycyjnie spotkanie podsumowywujące festiwal z udziałem artystów, organizatorów oraz zaproszonych gości, uświetnione koncertem polskiej artystki Magdy Umer . Tegoroczne zakończenie miało szczególnie doniosły charakter z uwagi na przypadające w tym roku jubileusze 30-lecia istnienia organizatorów festiwalu - stowarzyszenia „Polonica e.V.” oraz 25 edycję festiwalu. W mowie okolicznościowej Konsul Generalny podziękował prezesowi Poloniki Zbigniewowi Kossakowi von Glowczewskiemu za trud włożony przez członków w organizację festiwalu, a nade wszystko za upowszechnianie polskiej kultury muzycznej wśród odbiorców niemieckich poprzez włączenie w festiwal artystów pochodzących z Niemiec i Francji.  

  Chloe-Cassandre
  d
  d3
  d4b
  d5
  d7
  d8a
  d8b
  d9a

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: